MISJA I WARTOŚCI

Naszą misją jest wszechstronny rozwój dzieci i

wsparcie rodziców w wychowaniu ich pociech.

Indywidualne relacje

Pozostajemy w stałym kontakcie z rodzicami i przekazujemy pełną, codzienną informacją o postępach i dokonaniach ich pociech. Dzieci są indywidualnie prowadzone, dzięki niewielkiej grupie przedszkolaków, znamy potrzeby i przyzwyczajenia każdego dziecka.

Kadra to zgrany zespół profesjonalistów z wielkim sercem i powołaniem, są to ludzie otwarci i wielowymiarowo wykształceni.

Mądre dziecko – nauka od podstaw

Oczywiście, jest u nas realizowana podstawa programowa, ale my funkcjonujemy na dużo wyższym poziomie nauki i wychowania dziecka.  Rozwój umysłowy jest dopełniany przez zajęcia rekreacji ruchowej. Prowadzimy zajęcia z elementami karate, piłkę nożną ( mamy boisko), taniec i dużo czasu spędzamy na własnym dużym placu zabaw, estetycznym, bezpiecznym (zamknięty ) i pełnym zieleni ( klimat eko ).

Motoryka i sensoplastyka

Wspieramy małą motorykę poprzez rozwijanie twórczości dziecka na zajęciach plastycznych. Wykorzystujemy techniki m.in. sensoplastykę, daleko wykraczające poza ogólnie pojęte standardy istniejące w przedszkolach.

Muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego

Muzyka stale towarzyszy naszym dzieciom, a oprócz zajęć stałych istnieje również możliwość indywidualnej nauki w naszej szkółce muzycznej Kuźnia Talentów na różnych instrumentach: skrzypce, pianino, akordeon, perkusja, gitara, saksofon i inne ( instrumenty są na miejscu).

Komfort

Dzieci mają możliwość indywidualnego odpoczynku i zabawy. Przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy jest bardzo duża i bezpieczna, ze stałym dostępem do wody pitnej ( dzieci samie wiedzą kiedy są spragnione  ).

Diagnozowanie problemów rozwojowych

Posiadamy własny gabinet terapeutyczny, integracji sensorycznej, logopedii klinicznej, psychologii, fizjoterapii oraz rehabilitacji. Nasze dzieci bardzo szybko diagnozujemy wielowymiarowo, na miejscu prowadzimy terapię i wspomaganie rozwoju. Gabinet terapii prowadzą wysoko wykwalifikowane osoby również wykształcone wielowymiarowo, co daje pełną i prawidłową diagnozę oraz terapię dostosowaną do dziecka, a terapeuci mają nieocenioną szansę obserwacji dzieci podczas czynności przedszkolnych ( czyli przez większość dnia).

Rodzice naszych przedszkolaków nie muszą szukać pomocy i wsparcia poza placówką

Wszystko jest na miejscu, działania terapeutyczne, muzyczne i profilaktyczne mogą odbywać się w godzinach pracy przedszkola.

Rodzinne przedszkole, przyjazne dziecku i jego rodzicom

Nasze przedszkole jest przedszkolem rodzinnym i nasze działania , jak i infrastruktura najlepiej o tym świadczą. Jesteśmy placówką, w której dzieci mają spokojny, elastyczny i wszechstronny rozwój w stałym kontakcie z rodzicami, aby nie mijać się w wychowaniu i rozwoju dzieci, tylko je jak najlepiej wspólnie wspomagać.

Bezpieczeństwo wśród zieleni

Placówka nasza jest położona w parterowym budynku otoczonym zielenią w miejscu spokojnym, oddalonym od dróg i hałasów miejskich. Mamy też własny parking. Przedszkole jest wyposażone w nowoczesny system rekuperacji i oczyszczania powietrza. Dwa razy w roku ( oraz w razie potrzeb) placówka jest ozonowana.  Czystość powietrza i eliminacja wirusów i bakterii daje naszym dzieciom jasność umysłu i zdrowie.

logo_jagodowe.png