MISJA I WARTOŚCI

Naszą misją jest wszechstronny rozwój dzieci i

wsparcie rodziców w wychowaniu ich pociech.

Cartoon Fox
Cartoon Pig

Indywidualne relacje

Pozostajemy w stałym kontakcie z rodzicami i przekazujemy pełną informacją

o postępach i dokonaniach ich pociech. Dzieci są indywidualnie prowadzone, dzięki niewielkiej grupie przedszkolaków, znamy potrzeby i przyzwyczajenia każdego dziecka.

Kadra to zgrany zespół profesjonalistów z wielkim sercem i powołaniem,

są to ludzie otwarci i wielowymiarowo wykształceni.

Mądre dziecko – nauka od podstaw

Oczywiście, jest u nas realizowana podstawa programowa, ale my funkcjonujemy na dużo wyższym poziomie nauki i wychowania dziecka.  Rozwój umysłowy jest dopełniany przez zajęcia rekreacji ruchowej. Prowadzimy zajęcia z elementami karate, piłkę nożną ( mamy boisko), taniec i dużo czasu spędzamy na własnym dużym placu zabaw, estetycznym, bezpiecznym (zamknięty ) i pełnym zieleni ( klimat eko ).

Motoryka i sensoplastyka

Wspieramy małą motorykę poprzez rozwijanie twórczości dziecka na zajęciach plastycznych. Wykorzystujemy techniki m.in. sensoplastykę, daleko wykraczające poza ogólnie pojęte standardy istniejące w przedszkolach.

Muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego

Muzyka stale towarzyszy naszym dzieciom, m.in. poprzez stałe zajęcia umuzykalniające oraz uroczystości i przedstawienia.

Komfort

Dzieci mają możliwość indywidualnego odpoczynku i zabawy. Przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy jest bardzo duża i bezpieczna, ze stałym dostępem do wody pitnej ( dzieci samie wiedzą kiedy są spragnione  ).

Diagnozowanie problemów rozwojowych

Nasze dzieci bardzo szybko analizujemy wielowymiarowo, m.in. poprzez obserwację pedagogiczną. W sytuacjach problemowych, rozmawiamy z rodzicem i pomagamy mu uzyskać wsparcie.

Rodzinne przedszkole, przyjazne dziecku i jego rodzicom

Nasze przedszkole jest przedszkolem rodzinnym i nasze działania, jak i infrastruktura najlepiej o tym świadczą. Jesteśmy placówką, w której dzieci mają spokojny, elastyczny i wszechstronny rozwój w stałym kontakcie z rodzicami, aby nie mijać się w wychowaniu i rozwoju dzieci, tylko je jak najlepiej wspólnie wspomagać.

Bezpieczeństwo wśród zieleni

Placówka nasza jest położona w parterowym budynku otoczonym zielenią w miejscu spokojnym, oddalonym od dróg i hałasów miejskich. Mamy też własny parking. Przedszkole jest wyposażone w nowoczesny system rekuperacji i oczyszczania powietrza. Dwa razy w roku (w czasie pandemii codziennie) placówka jest ozonowana.  Czystość powietrza i eliminacja wirusów i bakterii daje naszym dzieciom jasność umysłu i zdrowie. Zanim wyjdziemy na ogród lub spacer sprawdzamy poziom zanieczyszczenia okolicy smogiem.

Cartoon Dog
logo_jagodowe.png